وصيت‌نامه سردار شهيد قاسم سليماني منتشر شدبه گزارش خبرنگار  حوزه دفاعي امنيتي گروه سياسي باشگاه خبرنگاران جوان،  متن وصيت‌نامه سردار سَپَهبُد قاسم سليماني فرمانده شهيد نيروي قُدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي منتشر شد.

متن وصيتنامه سردار شهيد  حاج قاسم سليماني بدين شرح است :

بسم الله الرحمن الرحيم

شهادت ميدهم به اصول دين

أَشْهَدُ أَنْ لا إِل?هَ إلّا اللّهُ وَأَشْهَدُ أنَّ مُحَمَّداً رَسُوْلُ اللّهِ وَ أَشْهَدُ أَنّ َ اَميرَالمُؤمِنينَ عَلِيَّ بنَ اَبيطالِبِِ وَ اَولادَهُ المَعصُومِينَ اِثنَي عَشَرَ اَئِمَّتَنا وَ مَعصُومينَنا ، حُجَجُ اللهِ .

شهادت ميدهم که قيامت حق است . قرآن حق است . بهشت و جهنّم حق است . سُؤال و جواب حق است . مَعاد ، عدل ، امامت ، نبوّت حق است .

خدايا تو را سپاس ميگويم بخاطر نعمت هايت

خداوندا  تو را سپاس که مرا صُلب به صُلب، قَرن به قَرن، از صُلبي به صُلبي منتقل کردي و در زماني اجازه ظهور و وجود دادي که امکان درک يکي از برجسته ترين اوليائت را که قرين و قريب معصومين (عَلَيهِمُ السَّلامُ) است ، عبد صالحت خميني کبير را درک کنم و سرباز رکاب او شوم . اگر توفيق صحابه رسول اعظمت محمد مصطفي (صَلَّي اللهُ عَلَيهِ وَ آلِهِ وَ سَلَّمَ) را نداشتم و اگر بي بهره بودم از دوره مظلوميت عَليَّ بن اَبيطالب و فرزندان معصوم و مظلومش ، مرا در همان راهي قرار دادي که آنها در همان مسير، جان خود را که جان جهان و خلقت بود، تقديم کردند.

خداوندا  تو را شکرگزارم که پس از عبد صالحت خميني عزيز ، مرا در مسير عبد صالح ديگري که مظلوميتش اعظم است بر صالحيتش ، مردي که حکيمِ امروزِ اسلام و تشيّع و ايران و جهانِ سياسيِ اسلام است ، اي عزيز ــ که جانم فدايِ جان او باد ــ قرار دادي.

پروردگارا  تو را سپاس که مرا با بهترين بندگانت در هم آميختي و درک بوسه بر گونه هاي بهشتي آنان و استشمام بوي عطر الهي آنان را ــ يعني مجاهدين و شهداي اين راه ــ به من ارزاني داشتي.

خداوندا  اي قادرِ عزيز و اي رحمانِ رَزّاق ، پيشاني شکرِ شرم بر آستانت ميسايم که مرا در مسير فاطمه اطهر و فرزندانش در مذهب تشيّع ـ عطر حقيقي اسلام ـ قرار دادي و مرا از اشک بر فرزندان عَليَّ بن ابيطالب و فاطمه اطهر بهرهمند نمودي؛ چه نعمت عُظمايي که بالاترين و ارزشمندترين نعمتهايت است؛ نعمتي که در آن نور است، معنويت، بيقراري که در درون خود بالاترين قرارها را دارد، غمي که آرامش و معنويت دارد.

خداوندا تو را سپاس که مرا از پدر و مادر فقير، اما متديّن و عاشق اهلبيت (عَلَيهِمُ السَّلامُ) و پيوسته در مسير پاکي بهرهمند نمودي. از تو عاجزانه ميخواهم آنها را در بهشتت و با اوليائت قرين کني و مرا در عالم آخرت از درک محضرشان بهرهمند فرما.

خدايا  به عفو تو اميد دارم

اي خداي عزيز و اي خالق حکيم بيهمتا  دستم خالي است و کُوله پُشتي سفرم خالي، من بدون برگ و توشه اي به اميد ضيافتِ عفو و کرم تو مي آيم. من توشه اي برنگرفته ام؛ چون فقير [را] در نزد کريم چه حاجتي است به توشه و برگ؟! سارُق، چارُقم پُر است از اميد به تو و فضل و کرَم تو؛ همراه خود ، دو چشم بسته آورده ام که ثروت آن در کنار همه ناپاکيها، يک ذخيره ارزشمند دارد و آن گوهر اشک بر حسينِ فاطمه است؛ گوهر اشک بر اهلبيت است؛ گوهرِ اشکِ دفاع از مظلوم، يتيم، دفاع از محصورِ مظلوم در چنگ ظالم.

خداوندا  در دستان من چيزي نيست؛ نه براي عرضه [چيزي دارند] و نه قدرت دفاع دارند، اما در دستانم چيزي را ذخيره کرده ام که به اين ذخيره اميد دارم و آن روان بودن پيوسته به سمت تو است. وقتي آنها را به سمتت بلند کردم، وقتي آنها را برايت بر زمين و زانو گذاردم، وقتي سلاح را براي دفاع از دينت به دست گرفتم؛ اينها ثروتِ دست من است که اميد دارم قبول کرده باشي.

خداوندا  پاهايم سُست است. رَمَق ندارد. جُرأت عبور از پُلي که از جهنّم عبور ميکند، ندارد. من در پل عادي هم پاهايم مي‌لرزد، واي بر من و صراط تو که از مو نازکتر است و از شمشير بُرّنده تر؛ اما يک اميدي به من نويد ميدهد که ممکن است نلرزم، ممکن است نجات پيدا کنم. من با اين پاها در حَرَمت پا گذارده ام و دورِ خانه ات چرخيده ام و در حَرَم اوليائت در بين الحَرَمينِ حسين و عَبّاست آنها را دواندم و اين پاها را در سنگرهاي طولاني، خميده جمع کردم و در دفاع از دينت دويدم، جهيدم، خزيدم، گريستم، خنديدم و خنداندم و گريستم و گرياندم؛ افتادم و بلند شدم. اميد دارم آن جهيدنها و خزيدنها و به حُرمت آن حريمها، آنها را ببخشي.

خداوندا  سر من، عقل من، لب من، شامّه من، گوش من، قلب من، همه اعضا و جوارحم در همين اميد به سر ميبرند؛ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِين مرا بپذير؛ پاکيزه بپذير؛ آنچنان بپذير که شايسته ديدارت شوم. جز ديدار تو را نمي‌خواهم، بهشت من جوار توست، يا الله !

خدايا از کاروان دوستانم جامانده‌ام

خداوندا، اي عزيز من سالها است از کارواني به جا مانده ام و پيوسته کساني را به سوي آن روانه ميکنم، اما خود جا مانده ام، اما تو خود ميداني هرگز نتوانستم آنها را از ياد ببرم. پيوسته ياد آنها، نام آنها، نه در ذهنم بلکه در قلبم و در چشمم، با اشک و آه ياد شدند.

عزيز من جسم من در حال عليل شدن است. چگونه ممکن [است] کسي که چهل سال بر درت ايستاده است را نپذيري؟  خالق من ، محبوب من ، عشق من که پيوسته از تو خواستم سراسر وجودم را مملوّ از عشق به خودت کني؛ مرا در فراق خود بسوزان و بميران.

عزيزم  من از بيقراري و رسواييِِ جاماندگي ، سر به بيابانها گذارده ام؛ من به اميدي از اين شهر به آن شهر و از اين صحرا به آن صحرا در زمستان و تابستان ميروم .  [اي] کريم ، [اي] حبيب ، به کَرَمت دل بسته ام، تو خود ميداني دوستت دارم. خوب ميداني جز تو را نميخواهم. مرا به خودت متّصل کن.

خدايا وحشت همه وجودم را فرا گرفته است. من قادر به مَهار نفس خود نيستم، رسوايم نکن. مرا به حُرمت کساني که حُرمتشان را بر خودت واجب کرده اي، قبل از شکستن حريمي که حَرَم آنها را خدشه دار ميکند، مرا به قافله اي که به سويت آمدند، متّصل کن.

معبود من ، عشق من و معشوق من ، دوستت دارم. بارها تو را ديدم و حس کردم، نميتوانم از تو جدا بمانم . بس است ، بس . مرا بپذير ، اما آنچنان که شايسته تو باشم .

خطاب به برادران و خواهران مُجاهدم.

خواهران و برادران مُجاهدم در اين عالم، اي کساني که سرهاي خود را براي خداوند عاريه داده ايد و جانها را بر کف دست گرفته و در بازارِ عشقبازي به سُوقِ فروش آمده ايد، عنايت کنيد: جمهوري اسلامي، مرکز اسلام و تشيّع است. امروز قرارگاه حسين بن علي (عَلَيهِماَ السَّلامُ)، ايران است. بدانيد جمهوري اسلامي حَرَم است و اين حَرَم اگر ماند، ديگر حَرَمها ميمانند. اگر دشمن، اين حَرَم را از بين بُرد، حَرَمي باقي نميماند، نه حَرَم ابراهيمي و نه حَرَم محمّدي (ص).

برادران و خواهرانم  جهان اسلام پيوسته نيازمند رهبري است؛ رهبري متّصل و منصوبِ شرعي و فقهي به معصوم (ع) . خوب ميدانيد منزّه ترين عالِمِ دين که جهان را تکان داد و اسلام را احيا کرد، يعني خميني بزرگ و پاک ما، ولايت فقيه را تنها نسخه نجاتبخش اين امت قرار داد؛ لذا چه شما که به عنوان شيعه به آن اعتقاد ديني داريد و چه شما که به عنوان سُنّي اعتقاد عقلي داريد، بدانيد [بايد] به دُور از هرگونه اختلاف، براي نجات اسلام خيمه ولايت را رها نکنيد. خيمه، خيمه رسول الله است . اساس دشمني جهان با جمهوري اسلامي، آتش زدن و ويران کردن اين خيمه است. دَور آن بچرخيد . والله والله والله اين خيمه اگر آسيب ديد، بيت الله الحرام و مدينه حَرَم رسول الله و نجف، کربلا، کاظِمَين، سامِرّا و مشهد باقي نميماند؛ قرآن آسيب ميبيند.

خطاب به برادران و خواهران ايراني.

برادران و خواهران عزيز ايراني من ، مردم پر افتخار و سربلند که جان من و امثال من، هزاران بار فداي شما باد، کما اينکه شما صدها هزار جان را فداي اسلام و ايران کرديد؛ از اصول مراقبت کنيد. اصول يعني وليّ فقيه ، خصوصاً اين حکيم ، مظلوم ، وارسته در دين ، فقه ، عرفان ، معرفت ؛ ‌اي عزيز را عزيزِ جان خود بدانيد . حُرمت او را حُرمتِ مقدّسات بدانيد.

برادران و خواهران، پدران و مادران ، عزيزان من ،  جمهوري اسلامي، امروز سربلندترين دوره خود را طي ميکند. بدانيد مهم نيست که دشمن چه نگاهي به شما دارد. دشمن به پيامبر شما چه نگاهي داشت و [دشمنان] چگونه با پيامبر خدا و اولادش عمل کردند، چه اتهاماتي به او زدند، چگونه با فرزندان مُطهّر او عمل کردند؟ مذمت دشمنان و شماتت آنها و فشار آنها، شما را دچار تفرقه نکند.

بدانيد که ميدانيد مهمترين هنر خميني عزيز اين بود که اوّل اسلام را به پشتوانه ايران آورد و سپس ايران را در خدمت اسلام قرار داد. اگر اسلام نبود و اگر روح اسلامي بر اين ملت حاکم نبود، صَدّام چون گرگ درنده اي اين کشور را ميدريد؛ آمريکا چون سگ هاري همين عمل را ميکرد، اما هنر امام اين بود که اسلام را به پشتوانه آورد؛ عاشورا و محرّم، صفر و فاطميه را به پشتوانه اين ملت آورد. انقلابهايي در انقلاب ايجاد کرد. به اين دليل در هر دوره هزاران فداکار جان خود را سپر شما و ملت ايران و خاک ايران و اسلام نموده اند و بزرگترين قدرتهاي مادّي را ذليل خود نموده اند. عزيزانم، در اصول اختلاف نکنيد.

شهدا ، محور عزّت و کرامت همه ما هستند؛ نه براي امروز، بلکه هميشه اينها به درياي واسعه خداوند سُبحان اتصال يافته اند. آنها را در چشم، دل و زبان خود بزرگ ببينيد، همانگونه که هستند. فرزندانتان را با نام آنها و تصاوير آنها آشنا کنيد. به فرزندان شهدا که يتيمان همه شما هستند، به چشم ادب و احترام بنگريد. به همسران و پدران و مادران آنان احترام کنيد، همانگونه که از فرزندان خود با اِغماض ميگذريد، آنها را در نبود پدران، مادران،همسران و فرزندان خود توجه خاص کنيد.

نيروهاي مسلّح خود را که امروز وَليّ فقيه فرمانده آنان است، براي دفاع از خودتان، مذهبتان، اسلام و کشور احترام کنيد و نيروهاي مسلح ميبايست همانند دفاع از خانه خود، از ملت و نواميس و اَرضِ آن حفاظت و حمايت و ادب و احترام کنند و نسبت به ملت همانگونه که اَميرُالمؤمنين مولاي مُتّقيان (عَلَيهِ السَّلامُ) فرمود، نيروهاي مسلح ميبايست منشأ عزت ملت باشد و قَلعه و پناهگاه مُستضعفين و مردم باشد و زينت کشورش باشد.

خطاب به مردم عزيز کرمان.

نکته‌اي هم خطاب به مردم عزيز کرمان دارم؛ مردمي که دوست داشتني اند و در طول 8 سال دفاع مقدس بالاترين فداکاري‌ها را انجام دادند و سرداران و مجاهدين بسيار والامقامي را تقديم اسلام نمودند. من هميشه شرمنده آن‌ها هستم. هشت سال به خاطر اسلام به من اعتماد کردند؛ فرزندان خود را در قتلگاه‌ها و جنگ‌هاي شديدي، چون کربلاي 5، والفجر 8 ، طَريقُ القُدس، فَتحُ المُبين، بَيتُ المُقدَّس و. روانه کردند و لشکري بزرگ و ارزشمند را به نام و به عشق امام مظلوم حسين بن عَليّ به نام ثارالله ، بنيانگذاري کردند. اين لشکر همچون شمشيري بُرّنده، بار‌ها قلب مِلّتمان و مسلمان‌ها را شاد نمود و غم را از چهره آن‌ها زدود.       .

.  ادامه اش را به اين آدرس دنبال کنيد : +سايت حکيم زين العابدين عسکري گيلاني لشت نشايي +http://hakim-askari.rozblog.com/post/597 .+ کليک کنيد .

** متن وصيتنامه سردار دل ها شهيد حاج قاسم سليماني+سايت حکيم زين العابدين عسکري گيلاني لشت نشايي +http://hakim-askari.rozblog.com/post/597 .+ کليک کنيد . 

*** موضوعات و عناوين اخلاقي و تربيتي و اجتماعي و اعتقادي و حديثي+پايگاه انديشوران حوزه+آيت الله سيداصغرسعادت ميرقديم لاهيجي

*** عناوين و موضوعات اخلاقي،تربيتي ، اجتماعي، سياسي.+وبلاگ نسيم معرفت+آيت الله سيداصغرسعادت ميرقديم لاهيجي

**سردار شهيد حاج قاسم سليماني در آيينه تصاوير+سردار دل ها+http://hakim-askari.rozblog.com/post/593 . +کليک کنيد .

آثاروبرکات راهپيمايي عظيم اربعين حسيني (ع)+آيت الله سيداصغرسعاد

سفارش پيغمبر«ص»درباره حَسَنَين و فاطمه «عَلَيهِمُ السَّلامُ»

بادکتراي اقتصادداشتن مشکل مملکت حل نمي شودبلکه بايد...+حجت الاسل

، ,تو ,اسلام ,مرا ,اي ,کنيد ,آنها را ,تو را ,را به ,قاسم سليماني ,را در ,hakim askari rozblog ,http hakim askari ,العابدين عسکري گيلاني ,الله سيداصغرسعادت ميرقديم

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

James Silca فروش اينترنتي باميلو decormodern اجاره آپارتمان مبله در تهران Katie Eleasar Danielle بروز مگ elekala